nedelja 20.03.2022.
15:59

Novi Pazar se ne miri sa poslednjim mestom na tabeli.

Starsport.rs

U utakmici 28. kola Linglong Super lige Srbije, Novi Pazar je danas kao gost savladao ekipu Spartaka u Subotici rezulttaom 2:1 i tako zadržao nadu u opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Ovo je prva pobeda na gostovanjima za Pazarce, a do nje su došli posle preokreta.

Spartak je poveo u desetom minutu golom Nemanje Nikolića, a izjednačenje Novom Pazaru doneo je Mijezinović u 42. minutu. Spartaku nije priznat drugi gol u 59. minutu zbog ofsajda posle provere u VAR sobi, takođe Nikola Srećković nije realizovao jedanaesterac za domaće, pogodio je stativu, a pobedonosni gol za Novi Pazar postigao je Zimonjić u 87. minutu susreta.

Spartak je posle ovog poraza ostao na dvanaestom mestu sa 31 bodom, a Novi Pazar sada na poslednjoj poziciji ima 22 osvojena boda, jedan manje od Metalca na petnaestom mestu.