nedelja 29.10.2023.
20:58

Veliki bod za ekipu Novog Pazara.

FK Novi Pazar

Večerašnji superligaški program u okviru 13. kola domaćeg šampionata završen je utakmicom u Bačkoj Topoli, gde su domačći TSC i Novi Pazar podelili bodove, bilo je 1:1.

Posle prvog poluvremena bez golova, Pazarci su poveli početkom drugog dela igre, u 55. minutu, kada je na asistenciju Ergelaša mrežu golmana Simića zatresao Lazić - 0:1.

Minimalno vođstvo gostiju ostalo je na snazi sve do 83. minuta, kada je Uroš Milovanović na dodavanje Stojića izjednačio na 1:1, a par minuta kasnije su domaći došli u priliku da preokrenu rezultat.

Iznudili su jedanaesterac koji je izveo Vulić u 88. minutu meča, ali nije bio precizan, golman Mirković je odbranio njegov udarac i izrastao u junaka utakmice, pa gosti odlaze u Novi Pazar sa velikim bodom ''u džepu''.

Na tabeli, TSC sada ima 22 boda na trećem mestu, čak 12 manje od vodećeg Partizana i pet manje od Crvene zvezde sa kojom će igrati u sredu na ''Marakani''.

Novi Pazar je ostao na šestoj poziciji sa 17 osvojenih bodova.