Penal-drama u Ivanjici, Vojvodina ide dalje!

četvrtak 02.12.2021.
17:07

Novosađane desetak minuta delilo od eliminacije, a onda se sve okrenulo.

fkvojvodina.rs

Posle Rada, Metalca, Partizana, Loznice, TSC-a i Novog Pazara, sedmi učesnik četvrfinala Kupa Srbije biće ekipa Vojvodine.

Novosađani su danas posle penal-serije uspeli da savladaju domaći Javor Matis u Ivanjici. Posle 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a Vojvodina je znatno bolje izvodila jedanaesterce i penal-seriju dobila sa 4:1.

Poveo je Javor u 59. minutu posle kornera sa desne strane. Lopta je bila ubačena na prvu stativu, Obiora Odita ju je zahvatio glavom i ''kroz ruke'' nesigurnog golmana Vukliša pogodio mrežu - 1:0.

Vojvodina je do izjednačenja došla u 82. minutu kada je na centaršut sa leve strane odlično reagovao Miljan Vukadinović i udarcem glavom pogodio desni ugao gola domaćih - 1:1.

Do kraja bez promene rezultata, pa je odluka o putniku u četvrtfinale pala posle penal-serije.

Prva serija: Zukić - 0:1, Momčilović preko gola, ostaje 0:1.

Druga serija: Nešković - 0:2, Eliomar 1:2

Treća serija: Vukadinović - 1:3, Dimitrijević - brani Vukliš, ostaje 1:3

Četvrta serija: Čović 1:4, Vojvodina je u četvrfinalu.

Poslednji učesnik četvrtfinala biće poznat posle utakmice između Crvene uzvezde i Radničkog iz Niša.