Penal presudio Mačvi u Ivanjici, Javor prekinuo seriju poraza
Derbi pripao Ivanjičanima.
Povezane vesti
Mačva "zaribala" na startu plej-ofa, Rakićev debitantski gol popravio utisak
Mačva novom pobedom nastavila pohod ka Superligi, evo kako izgleda poredak na tabeli uoči plej-ofa!
PLS - Mačvi bod u Kruševcu, slavlje ''zmajeva'' u Zemunu, Grafičaru ceo plen u Inđiji
Mačva dočekala vrednu pobedu, Sladojević presudio "fenjerašu" iz Užica!
U derbiju 32. kola plej-of one Prve lige Srbije, Javor je večeras pred svojim navojačima u Ivanjici savladao Mačvu sa 2:1 i tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza.
Tek što je utakmica počela, Ivanjičani su poveli. Nemanja Žunić je savladao golmana Mačve Nikolića i doneo svom timu neophodnu dozu samopouzdanja posle pomenute serije loših rezultata.
Ipak, Mačva je stigla do izjednačenja u 38. minutu meča. Akcija Šapčana tekla je po levoj strani, na kraju je Gavrić poslao loptu u peterac po zemlji, a tu je na pravom mestu bio Igor Milanović koji je pogodio mrežu za 1:1.
Trenutak odluke dogodio se u 69. minutu, kada su domaći iznudili jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Stanisavljević za konačnih 2:1.
Mačva do kraja nije uspela da anulira prednost rivala, pa je posle ovog kola ostala na četvrtom mestu sa 53 boda. Javor se sada izdvojio na trećem mestu sa 56 bodova i te dve pozicije donose plasman u baraž.
Prva dva mesta koja znače direktan plasman u Superligu zauzimaju Radnik sa 65 i Mladost GAT sa 58 bodova.
0 Komentara