Izvor: Beta

Slavio i Proleter u 26. kolu Super lige Srbije.

Beta/Dragan Gojić/Ev

Fudbaleri Proletera pobedili su na svom terenu Rad sa 5:0.

Proleter je poveo u 30. minutu golom Uglješe Radinovića iz penala, a prednost je udvostručio Milan Mirosavljev pogotkom u 51. Dva minuta kasnije treći gol postigao je Siniša Babić, a zatim je strelac u 66. minutu bio Dušan Joković. Konačan rezultat postavio je Anes Rušević u 90. minutu.

Proleter je 11. na tabeli sa 28 bodova, a Rad je posle 19. poraza pretposlednji sa 15 bodova.

Ranije danas Partizan je pobedio Voždovac sa 2:1, a istim rezultatom TSC je pobedio Radnik. Javor i Čukarički odigrali su 2:2, a nerešeno je bilo i u duelu Spartaka i Vojvodine. Radnički je u Nišu pobedio Mačvu sa 3:1, a Mladost je pobedila Indjiju sa 2:1. U poslednjem meču dana Crvena zvezda je savladala Napredak rezultatom 3:0.

Sve utakmice igrane su bez prisustva publike u pokušaju sprečavanja širenja korona virusa.