nedelja 17.09.2023.
21:26

Važna poneda Radničkog.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su novobeogradski IMT na svom stadionu sa 1:0, u sklopu sedmog kola Superlige Srbije.

Nišlije su u ovaj meč ušle sa samo tri boda na svom kontu i bile su pod imperativom pobede, a upisale su je uz dosta muke.

Gol odluke na Čairu postigao je Sava Petrov iz penala u 33. minutu.

Prvo poluvreme bilo je dinamično, domaćin je bio bolji, oba tima imala su svoje šanse, dok je u nastavku ritam značajno opao, uzbuđenja su izostala sve do 95. minuta, kada je Čarapić mogao da izjednači, ali se isprečio golman Rosić sjajnom intervencijom, pa je ekipa Nikole Trajkovića sačuvala stečenu prednost.

Zanimljiv podatak je da je ovo 21. utakmica Radničkog u nizu koja se nije završila nerešenim rezultatom.

Radnički je sada 14. na tabeli sa šest bodova, dok je IMT na 12. poziciji sa bodom više.