Piksi: "Vanja zamolio da preskoči okupljanje i razumeo sam ga, Sergej i dalje nije psihički spreman"

Autor: Ivan Cvetković
ponedeljak 01.09.2025.
11:10
Izvor: Sportske.net

"Razgovor je bio odličan, njemu je bilo drago što je na spisku", tvrdi selektor Srbije.

Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©
Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Selektor fudbalske reprezentacije Dragan Stojković Piksi održao je danas konferenciju za medije u Staroj Pazovi.

Tom prilikom, on se osvrnuo na izostanak Vanje Milinkovića Savića, koji je bio na širem spisku reprezentacije.

“Ni ranije se ništa posebno nije dešavalo, da ne stavljamo u isti koš njega i brata Sergeja, nema promena. Dva puta sam razgovarao sa Vanjom, pred sastavljanje šireg spiska i pre konačnog spiska. Zamolio me je da preskoči okupljanje ovog puta, razlog znate. Promenio je sredinu i klub, potrebno mu je vreme da se adaptira i nametne treneru. 

Drago mu je što je bio na spisku, rekao je da će se odazvati kada reši svoj status u klubu, ja se nadam da će uskoro postati prvi golman u Napoliju. Razumeo sam to i izašao sam mu u susret, razgovor je bio odličan, njemu je bilo drago što je na spisku. Njemu jako teško pada što mediji pokušavaju da stave njega i Sergeja u isti koš, to su dva potpuno različita karaktera, dve različite karijere, svako odlučuje za sebe. Sergej još uvek nije psihički spreman da igra za reprezentaciju”, otklonio je dilemu Stojković.

Srbija će se u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo naredne godine sastati sa Letonijom u Rigi 6. septembra, dok će “orlovi” tri dana kasnije ugostiti Englesku.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke