Piksi video evrogol Kiprana i "orliće" u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 23.05.2024.
21:28

Kadetska reprezentacija Srbije (U17) plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva na Kipru.

FSS
FSS

Izabranici Jovana Damjanovića savladali su selekciju domaćina rezultatom 3:1 i sa šest osvojenih bodova utakmicu pre kraja grupne faze obezbedili plasman među osam najboljih timova Evrope.

"Orlići" su imali i više od igre od samog početka meča, međutim Kipar je stigao do vođstva na veoma šokantan način.

Loše dodavanje Bubanje iskoristio je Petros Janu kako bi sa pola terena sjajnim udarcem lobovao nemoćnog Jovanovića.

Nije to demoralisalo ekipu Srbije koja je u poslednjem trenutku prvog poluvremena uspela da izjednači preko Mihajla Cvetkovića koji je dobro reagovao na dodavanje Rankovića.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku "orlića".

Igrao se 53. minut kada je Viktor Stojanović spretno zatresao mrežu posle asistencije Cvetkovića, da bi deset minuta kasnije Vasilije Kostov postavio konačnih 3:1.

Utakmicu u Larnaki ispratio je i selektor A reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi zajedno sa Vladimirom Petrovićem Pižonom i Miroslavom Tanjgom.

Treća utakmica grupne faze na programu je u nedelju od 19.30 kada će se za prvo mestu u grupi boriti Srbija i Češka.