"Pirova pobeda" Albanaca, Srbija nastavlja put ka EP posle poraza od Francuske!

15:59

"Orlići" su pokazali veoma dobru igru.

FSS
FSS

Reprezentacija Srbije do 19 godina uspela je da se plasira u drugu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Dejana Brankovića izgubili su od vršnjaka iz Francuske rezultatom 2:1, ali su zbog bolje gol-razlike od Albanije ostali na drugom mestu koje vodi dalje.

Francuzi su poveli golom Čaune u trećem minutu, a nakon niza opasnih napada "orlići" su izjednačili posle lepe timske akcije u 32. minutu.

Pogodio je Ognjen Ajdar, Srbija je nastavila sa dobrim prilikama, mada su i Francuzi imali nekoliko šansi, čak su pogodili i prečku.

Ipak, Francuzi su iskoristili igrača više posle isključenja Miletića i ostvarili pobedu u trećem minutu nadoknade vremena preko Ablina.

U istom terminu, Albanija je savladala Severnu Makedoniju sa 3:1, ali to nije bilo dovoljno da preskoči Srbiju.

Svoje rivale u elitnoj rundi kvalifikacija Srbija će saznati na proleće naredne godine.