PLS - Radnički dobio još jedan derbi, Tomić stavio tačku! Zvezdina filijala tone na tabeli

17:34

Treća uzastopna pobeda lidera na tabeli.

fkradnicki.com/Nenad Kotlajić

Iz kola u kolo, kragujevački Radnički je sve bliži plasmanu u Superligu.

Tim Aleksandra Linte danas je upisao šesnaestu pobedu u 23 odigrana kola, i to protiv ekipe IMT-a koja je od početka prolećnog dela sezone pokazala kvalitet i nagovestila da bi mogla da se umeša u trku za plasman u elitu.

Ipak, Radnički je danas na svom terenu bio bolji i savladao je ekipu IMT-a sa 3:1, posle preokreta u samom finišu meča.

Gosti su poveli početkom drugog poluvremena, u 48. minutu meča, a Kragujevčani su izjednačili golom Varjačića iz penala u 76. minutu.

Potpuna rezultatska neizvesnost je potrajala sve do nadoknade vremena, kada je Zukanović iznudio još jedan penal, koji je sada Nemanja Tomić pretvorio u gol. Upravo je Tomić, koji je ušao u igru u 80. minutu, stavio tačku na ovaj meč u sedmom minutu nadoknade vremena, kada je iz slobodnog udarca postigao još jedan gol za konačnih 3:1.

Radnički sada na vrhu tabele ima 54 boda, a IMT je ostao na petoj poziciji sa 35 osvojenih bodova.

Za to vreme, Zvezdina filijala Grafičar je doživela novi poraz., ovoga puta na gostovanju u Žarkovu, rezultatom 2:1. Jovanović i Vidoviuć iz penala doneli su Žarkovu dva gola prednosti u prvih pola sata, a Burmaz je ublažio poraz Grafičara, pogotkom u 57. minutu.

Žarkovo je sada na deobi trećeg mesta sa Kolbarom, obe ekipe imaju po 38 bodova, Grafičar je osmi sa 32 boda.