PLS - Seriji Kragujevčana došao kraj, prvi poraz Radničkog

subota 31.10.2020.
17:45

U Prvoj ligi Srbije više nema neporaženih ekipa.

fkradnicki.com/Nenad Kotlajić

Trinaesto kolo igra se ovog vikenda u Prvoj ligi Srbije, a danas je lider na tabeli, kragujevački Radnički 1923, pretrpeo prvi poraz od početka sezone u ovom takmičenju.

Tim Aleksandra Linte je poražen na gostovanju u Loznici rezultatom 3:1, pa će drugoplasirani Kabel imati priliku da se eventualno primakne Kragujevčanima na tri boda razlike.

Ilić je u 40. minutu doveo Loznicu u vođstvo, a prednost je duplirao Komarčević u 56. minutu.

Četiri minuta kasnije Nemanja Tomić je vratio nadu gostima, ali u samom finišu meča Lozničani stižu do trećeg gola preko Matića - 3:1. Loznica se ovom pobedom probila na peto mesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

Dinamo iz Vranja je ostvario vrednu pobedu u Čačku protiv Borca 1926, rezultatom 1:0 i krenuo u beg sa dna tabele, meč Dubočice i Sloge iz Kraljeva završen je bez pogodaka, a ekipa Žarkova je kao gost savladala ekipu Zemuna rezultatom 1:0.