PLS - Smena na vrhu, nova pobeda Kragujevčana, ''fenjeraš'' prekinuo seriju poraza

subota 27.10.2018.
23:26

Zanimljivo popodne u Prvoj ligi Srbije.

Sportske.net

U centru pažnje bio je duel dve prvoplasirane ekipe, Zlatibora i Inđije. Uoči ovog kola, Inđija je bila lider na tabeli, sa bodom prednosti u odnosu na Zlatibor, ali posle današnjeg meča došlo je do smene na vrhu.

Zlatibor je na svom terenu slavio sa 1:0, a gol odluke postigao je Dejan Vidić u osmom minutu meča.

Iako je iznenada ostao bez trenera Darka Tešovića, koji je prešao na klupu šabačke Mačve, kragujevački Radnički 1923 ostvaruje sve bolje rezultate.

Posle trijumfa nad Metalcem pre tri dana, Radnički je danas kao gost savladao ekipu Bečeja sa 2:1.

Lazar Petrović je u 29. minutu doveo goste u vođstvo, a prednost gostiju je u 70. duplirao Filip Markišić. Poraz Bečeja je ublažio Nemanja Kragović, tri minuta kasnije.

Važnu pobedu ostvario je i Javor Matis protiv Sinđelića, uspešni pred svojim navijačima bili su i Žarkovop i Trajal, a pažnju je privukao i osvojen bod poslednjeplasirane Slobode na gostovanju Teleoptiku (1:1). To je tek treći bod Užičana od početka sezone.