Pojačanje pred okršaj sa Zvezdom, Aleksej Golijanin stigao u Kragujevac!
Radnički 1923 jača ofanzivnu liniju.

Povezane vesti
SASTAVI - Kostov i Zarić od prvog minuta, Stojković ponovo na Marakani!
Luković pred Zvezdu: ''Nemam dilemu oko golmana, treba da odigramo pametno i organizovano''''
Stojke se vraća na Marakanu, Delije naoštrene: "Dočekajmo starog prijatelja kako dolikuje"
Na Marakanu dolazi Radnički 1923, Delije zovu: "Vreme je da im se vrati za najubedljiviji poraz"
Dva dana pred okršaj sa braniocem titule Crvenom zvezdom u okviru 7. kola Superlige, Radnički 1923 iz Kragujevca odlučio je da dodatno pojača konkurenciju u samom špicu napada angažovanjem Alekseja Golijanina (21).
Korpulentni napadač stiže na jednogodišnju pozajmicu iz letonskog RFS-a, uz opciju otkupa na kraju sezone.
Rođeni Trebinjac ponikao je u omladinskoj školi Leotara, a brusio se u mlađim kategorijama zagrebačkog Dinama, OFK Beograda, Crvene zvezde i Čukaričkog. Seniorski staž započeo je u beogradskom Grafičaru gde je proveo godinu i po dana, pre nego što je početkom prošle godine odlučio da prihvati poziv letonskog šampiona RFS-a iz Rige.
Usledile su pozajmice, najpre u Novi Pazar, za koji je minule jeseni upisao osam nastupa u Super ligi, a zatim i u redove još jednog letonskog prvoligaša Daugavpilsa, gde je mladi napadač imao jako dobru statistiku, pa je tako na dvadeset odigranih mečeva osam puta tresao protivničke mreže i dopisao još šest asistencija.
Sada će u konkurenciji sve efikasnijeg Kolumbijca Dilana Ortiza i letošnje pridošlice "crvenih" iz subotičkog Spartaka Miloša Roševića pokušati da se izbori za minute u dresu kragujevačkog superligaša.
"Pratio sam Radnički i ove i prošle sezone. Drago mi je što ću imati priliku da sarađujem sa jednim od najboljih trenera u Super ligi Srbije Feđom Dudićem. Nadam se da ću uspeti da se nametnem i pomognem ekipi da ostvari što bolji plasman u ovogodišnjem prvenstvu", poručio je Golijanin po dolasku na "Čika Daču".
0 Komentara