POLUVREME - ''Grobari'' na jugu, ''uprava napolje'', nekoliko šansi, ali ne i golova

petak 19.07.2024.
21:48

U najkraćem, to je rezime prvog poluvremena.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Napredak je večeras formalni domaćin Partizanu u Humskoj u meču prvog kola Superlige Srbije, a posle prvog poluvremena rezultat je 0:0.

S obzirom da se Partizan večeras vodi kao ''gost'', njegovi najvatreniji navijači sa južne tribine su posle godinu dana bojkota prvi put ispunili Partizanov jug, sa koga se već u prvom minutu čulo gromoglasno ''uprava, napolje''.

Sama utakmica je počela vrlo dinamično, pa smo u prvih pet minuta videli tri dobre prilike.

Počelo je odličnim udarcem Šćekića koji je uzdrmao prečku gola Kruševljana, a na drugoj strani je odmah uzvratio Bubanj, čiji je šut zaustavio golman Jovanović na gol-liniji.

Partizan je ponovo pripretio u petom minutu kada je Kalulu pokušao, ali se u toj situaciji i golman Napretka Savić istakao.

Usledio je mirniji period meča, Partizan je imao inicijativu, ali bezt prave ideje kako da nađe put do mreže Kruševljana.

Doduše, u 41. minutu je ponovo Šćekić imao dobru priliku, ovoga puta posle odličnog prodora Saldanje, međutim visoki vezista Partizana nije dobro zahvatio loptu koju je ponovo uhvatio golman ''domaćeg'' tima.