POLUVREME - Jordan se ispostavlja kao jaka provera za Srbiju

21:18

Domaćinska atmosfera i nimalo laka utakmica za srpski tim.

FSS
FSS

Fudbaleri reprezentacije Srbije vode sa 1:0 posle prvog poluvremena prijateljskog duela sa Jordanom u Beču.

Vrlo zanimljivih prvih 45 minuta... Dosta sadržajnih, sa otvorenom igrom, dobrim prilikama i jednim pogotkom i to u korist selekcije Srbije.

Jordan za sada vrlo dobro testira tim Dragana Stojkovića. Dosta su agresivni, brzi i ofanzivni, što našoj selekciji omogućava da traži neka alternativna rešenja u iznošenju lopte, izgradnji akcija... Da li je baš to bila ideja selektora Srbije, saznaćemo verovatno posle duela.

U svakom slučaju, posle kolosalne prilike za Jordan u šestom minutu, samo šezdesetak sekundi kasnije Srbija kažnjava promašaj Al Tamarija. Bio je to korner Filipa Kostića, preglavanje Uroša Račića i odlična reakcija Strahinje Erakovića na drugoj stativi za prvenac u dresu "orlova".

Gosti, budući da je na "Đenerali areni" oko 10.000 srpskih navijača, bili su i nakon toga vrlo ofanzivni, sa još nekoliko dobrih prilika, ali u završnica nije bila na nivou. Ovakve situacije mogu biti pogubne u takmičarskim utakmicama...