POLUVREME - "Orlići" umalo izdržali, Tiram načeo Srbiju, sledi (ne)moguća misija...

četvrtak 02.06.2022.
21:32

Mogu li izabranici Gorana Stevanovića do preokreta?

Pedja Milosavljevic/Starsport

Posle prvih 45 minuta meča između mladih selekcija Francuske i Srbije, rezultat u Grenoblu je 1:0.

Domaćin je od početka preuzeo inicijativu i uspevao da u nekoliko navrata ozbiljno ugrozi gol "orlova" koji su se fokusirali na defanzivu i pokušavali da napadnu iz kontre.

Individualni kvalitet francuskih fudbalera neosporno je uočljiviji, stiče se utisak da su u završnici bili dekoncentrisani i pomalo neozbiljni, pa su izabranici Gorana Stevanovića umalo sačuvali svoju mrežu.

Ipak, sve je palo u vodu u 42. minutu kada je Kefren Tiran glavom zatresao mrežu Gordića.

Srbiji je potrebna pobeda protiv "trikolora" ne bi li zadržali teoretsku šansu da se plasira na Evropsko prvenstvo.

Da su čuda moguća, u to su nas uveravale naše mlade selekcije prilično često, ali da li ćemo ga videti i večeras...