Poluvreme: Partizan autogolom do zaslužene prednosti

subota 15.05.2021.
16:48

Crno-beli imaju minimalnu prednost, koja je mogla da bude i ubedljivija.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Poslednja današnja utakmica 37. kola Linglong superlige igra se u Humskoj, gde posle prvog poluvremena Partizan vodi protiv Voždovca rezultatom 1:0.

Crno-beli su imali inicijativu, više prilika i zasluženo vode posle prvog dela igre.

Posle akcije sa Lutovcem u desetom minutu, Lazar Marković je dva puta pripretio, prvi put je njegov šut izblokiran, a onda je golman Preković dobro intervenisao.

I dva minuta kasnije opet akcija Lutovca i Markovića, sada Lutovac šutira sa ivice kaznenog prostora, Preković je odbio loptu, na kraju Marković pogađa spoljni deo mreže.

Partizanova inicijativa isplatila se u 21. minutu, kada je Jojić probio po levoj strani, uputio loptu u peterac, gde je Bogdanović nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu - 1:0.

Gosti su u par navrata mogli do izjednačenja posle nesigurnih reakcija golmana Popovića i odbrane Partizana, ali gosti nisu to uspeli da iskoriste.