POLUVREME - Penal, crveni karton i Zvezdina mašinerija, Voždovcu preti debakl

subota 11.02.2023.
14:49

Zvezda dominira na ''Krovu''.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Završeno je prvo poluvreme utakmice 21. kola Superlige Srbije između Voždovca i Crvene zvezde, a pitanje pobednika je po svemu sudeći već rešeno. Zvezda vodi sa 3:0, ima igrača više od 14. minuta i u takvim okolnostima samo nekim čudom Voždovac može da izbegne poraz u nastavku meča.

Domaći tim je odolevao tek desetak minuta, a onda se dogodio detalj koji je praktično i rešio pitanje pobednika. Crvena zvezda je napadala po desnoj strani, usledio je centaršut u kazneni prostor za Pešića koji je umakao pažnji Đorđevića, fudbaler Voždovca ga obara i za sudiju Trifkovića nije bilo dileme - jedanaesterac za Crvenu zvezdu.

Ali, onda se pojavila dilema da li Đorđević treba uz to i da bude isključen, pa je posle konsultacije sa VAR sobom i pregledanog snimka glavni arbitar na kraju odlučio da fudbalera Voždovca pošalje u svlačionicu.

Kanga je zatim konačno mogao da izvede penal, učinio je to snažno i precizno u desni ugao gola mladog Andrije Katića - 0:1.

Od tog trenutka otpor ''zmajeva'' je postao znatno slabiji, sa igračem manje na terenu nisu uspeli da pariraju znatno kvalitetnijem rivalu koji je zatim iz minuta u minut stvarao nove šanse.

Mogla je Zvezda već u 19. minutu da udvostruči prednost, ali je Pešićev udarac sa desetak metara zaustavio jedan igrač Voždovca ispred gol-linije.

Ali, već u narednoj akciji, u istom minutu, Kanga je svojom loptom kroz sredinu ''pocepao'' odbrambeni bedem ''zmajeva'', Bukari je prihvatio njegovu asistenciju, ušao u kazneni prostor i u situaciji jedan na jedan je rutinski savladao Katića - 0:2.

U 22. minutu pripretio je Katai, sa desetak metara iskosa sa leve strane, snažno je šutirao, ali je lopta okrznula prešku i završila u gol-autu.

Samo dva minuta kasnije Katai je bio precizniji. Nova Zvezdina akcija počela je sa leve strane, Azarov je poslao loptu u sredinu za Ivanića koji iz prve dodaje do Kataija, a Zvezdin ''Magiko'' opet iskosa sa leve strane pogađa Katićevu mrežu - 0:3.

Na isteku prvih pola sata igre Katai je imao još jednu odličnu priliku, ovoga puta posle centaršuta Bukarija sa desne strane, ali je iz prve šutirao pored leve stative.

Do kraja prvog poluvremena Bukari je još jednom savladao Katića, ali taj gol nije priznat jer je prethodno Mirko Ivanić bio u ofsajd poziciji. Postojala je dilema oko tog ofsajda, usledila je provera u VAR sobi posle koje je potvrđeno da gol ipak ne može da se prizna.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.