POLUVREME - Preokret Srbije, pita se Aleksandar Mitrović!

subota 24.09.2022.
21:35

Sjajna partija napadača Fulama za sada.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Posle prvih 45 minuta meča petog kola Lige nacija u Beogradu, Srbija vodi protiv Švedske rezultatom 2:1.

"Orlovi" su od samog početka meča nametnuli svoj ritam i zapretili prvi preko Živkovića, ali je Švedska povela već u 15. minutu kada je pogodio Viktor Klasen.

Nije se dugo čekalo na odgovor Srbije, tri minuta bilo je potrebno Aleksandru Mitroviću da na odličan centaršut Živkovića glavom matira nemoćnog Olsena.

Mogla je Srbija i do potpunog preokreta, Vlahović je propustio dve veoma izgledne prilike kada je prvo loptu poslao tik pored stative, a kasnije je njegov udarac završio u rukama golmana Švedske.

Na drugoj strani, beležimo pokušaj Svanberga i Đokereša, ali ono pravo usledilo je u poslednjim trenucima poluvremena kada je Aleksandar Mitrović posle kornera Tadića doneo vođstvo Srbiji.