nedelja 07.04.2024.
20:50

Partizan ima minimalno vođstvo, ali igrom opet ne oduševljava.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj, Partizan protiv Novog Pazara vodi sa 1:0, u derbiju 29. kola Superlige Srbije.

Vodeći gol za crno-bele postigao je Ksander Severina u 36. minutu meča. Gajas Zahid je napravio pometnju u kaznenom prostoru gostiju, ali nije uspeo da nađe prostor za udarac, vratio je loptu KAstilju, ovaj asistirao Severini koji sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao protivničkog gola.

Pre toga su i Pazarci mogli do vođstva. Marko Šćepović je imao veliku priliku, ali je loše šutirao iskosa sa leve strane, golman Jovanović je odbranio. U 22. minutu velika prilika za Adema Ljajića koji takođe šutira iskosa sa leve strane, ali sa oko 12 metara šalje loptu preko gola.

U finišu poluvremena je i Suma pripretio, ali je Kanute uspeo da interveniše.

Zanimljivo, minut posle vodećeg gola Partizana gostiu su izveli odličnu akciju, završena je prekršajem u kaznenom prostoru crno-belih, ali nije bilo penala, jer je prethodno bio ofsajd.

Još jedna zanimljivost iz prvog poluvremena - Partizan je prvi prekršaj napravio tek u 42. minutu...