Poluvreme - Prvenac Vujačića, Partizan probio žilavi Radnik

nedelja 21.02.2021.
13:50

Crnogorski štoper postigao prvi gol za Partizan.

BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC/MO

Fudbaleri Partizana otišli su na poluvreme sa vođstvom protiv Radnika iz Surdulice sa 1:0 golom Igora Vujačića u 44. minutu meča.

Crnogorski defanzivac je postigao prvenac u crno-belom dresu golom glavom posle centaršuta Miloša Jojića iz slobodnog udarca.

Partizan je pre toga imao inicijativu i očekivano bio bolji rival, ali je odbrana gostuju kapitulirala tek iz prekida.

Solidnu priliku za Partizan u trećem minutu propustio je Bibras Natho iz slobodnog udarca, kada je lopta prošla malo pored gola.

Već u narednom napadu je pokušao Ivan Obradović, a solidan udarac u bliži ugao uputio je Lazar Marković na isteku 19. minuta, ali je golman Radnika bio na mestu.

Prvu polupriliku Radnik je imao u 32. minutu iz slobodnog udarca iskosa, ali je je golman crno-belih bez većih problema odbranio.

Najbolju priliku za Partizan pre gola propustio je Lazar Marković u 34. minutu nakon velike greške Predgraga Đorđevića. Bivši reprezentativac Srbije je sve dobro uradio osim završnice, koja je moralo da bude daleko bolja.