POLUVREME - Vanja zaustavio Halanda, a onda je Vlahović utišao Oslo, Srbija vodi!

Autor: Ivan Cvetković
utorak 27.09.2022.
21:33

Pogodak u pravom trenutku.

FSS
FSS

Reprezentacija Srbije vodi protiv Norveške u Oslu rezultatom 1:0 posle prvih 45 minuta šestog kola Lige nacije.

Veliku priliku na početku meča imao je Haland, napadač Mančester sitija je posle 20-ak sekundi šutirao, ali je Vanja Milinković Savić uspeo da odbrani.

Usledio je veliki pritisak Norvežana koji su izgledali sigurnije na terenu, Srbija nije uspevala da iznese loptu mirnim dodavanjima, već se često pokušavalo preskakanjem srednje linije.

Posle jednog mirnijeg perioda igre, Vlahović je imao najbolju šansu za "orlove nakon centaršuta Tadića sa desne strane, lopta je išla ka golu posle hica glavom, ali je Niland uspeo da se izvije i lepom paradom odbrani svoj gol.

To kao da je najavilo ono što će se dogoditi u 42. minutu, sjajna akcija po levoj strani u kojoj je Tadić uposlio Kostića, zatim dodavanje ka Dušanu Vlahoviću koji je savladao Nilanda na prvoj stativi.

Posebno se tokom prvog poluvremena istakao sjajni Strahinja Pavlović koji je, uz pomoć pre svega Stefana Mitrovića uspeo da neutrališe Erlinga Halanda koji osim pokušaja na početku meča nije predstavljao veliku opasnost po naš gol.

Srbija ima vođstvo posle prvih 45 minuta, ali treba ga i sačuvati...