sreda 24.03.2021.
21:35

Posle lošeg početka, poluvreme se znatno bolje završilo.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Posle prvog poluvremena utakmice prvog kola kvalifikacija za Mundijal, Srbija - Irska 1:1.

Naš tim  je od početka imao inicijativu i mnogo duže loptu u svom posedu, ali nije uspevao da iz igre dođe do neke izglednije prilike.

Uglavnom smo pokušavali posle kornera, ali Pavlović, kasnije i Vlahović z tih situacija nisu uspevali da nađu put do mreže.

I onda, 17. minut, prva opasnija akcija Iraca, Robinson sa leve strane uspeva da centrira pored Mitrovića, a Braun je viši u skoku od Mladenovića i udarcem glavom šalje loptu u Dmitrovićevu mrežu - 0:1.

Ništa se potom bitnije nije promenilo, naš tim je nastavio da ređa kornere, ali tek u 40. minutu smo videli prvu pravu akciju našeg tima, koju je započeo Stefan Mitrović sa centra igrališta, na kraju Tadić asistira za Vlahovića, koji rutinski šalje loptu u donji levi ugao - 1:1.

Do kraja poluvremena pripretio je i Đuričić, koji je posle centrašuta sa leve strane poslao loptu pored gola, a Tadić je posle još jednog kornera pokušao da direktno pošalje loptu u mrežu, ali se golman Iraca nije dao iznenaditi.