Poluvreme za zaborav, Zvezda mora bolje, navijači predlažu rešenja!

sreda 21.07.2021.
16:49

Baš kao protiv Vojvodine, Zvezda još uvek daleko od prošlosezonskog nivoa.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Završeno je prvo poluvreme u Almatiju, Kairat - Crvena zvezda 1:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Već u drugom minutu sjajna prilika za Kairat, Hovhanisjan je protutnjao kroz sredinu, pretrčao je Rodića, obišao Dragovića, pa izbio sam pred Borjana, ali Zvezdin kapiten kao i mnogo puta ranije spašava svoju mrežu i izbija loptu u korner.

Čvršći, konkretniji je bio Kairat i u narednim minutima. Odličnu kontru povukao je Nebojša Kosović u 12. minutu, ali je na dvadesetak metara od gola, kada se očekivalo njegovo dodavanje nekom od saigrača, iznenada zastao, požalio se na bol u predelu zadnje lože i za njega je ovaj meč bio završen u tim trenucima, a zamenio ga je Vorogovski.

Zvezda je pokušavala da uzvrati, ali Katai i Ivanić za sada ne uspevaju da dođu do punog izražaja, baš kao ni Ben.

I onda, 24. minut, još jedan korner za Kairat, odlično ga je sa desne strane izveo Sujumbajev, a najviši u skoku pred golom Zvezde bio je Hose Kante koji udarcem glavom sa nekih šest metara šalje loptu u mrežu nemoćnog Borjana - 1:0.

Tek tada se Zvezda donekle trgla, počela da vrši jači protisak na protivničkoj polovini, ali i dalje je izostajala prava prilika, sve do samog finiša poluvremena, kada se Kataiju otvorio prostor na levoj strani, ušao je u šesnaesterac, ali ga je jedan protivnički igrač sustigao u poslednjem trenutku i uspeo da izblokira taj pokušaj Zvezdine ''desetke''.