POLUVREME - Zvezda lomila, Milson slomio otpor žilavih "Traktordžija"!

nedelja 06.10.2024.
19:45

"Crveno-beli" zasluženo vode u Loznici.

Pedja Milosavljevic

Posle prvih 45 minuta meča 11. kola Super lige Srbije u Loznici, Crvena zvezda vodi protiv ekipe IMT-a rezultatom 1:0.

Zvezda se dobrano namučila kako bi slomila otpor motivisanog nominalnog domaćina, a prvu priliku "crveno-beli" propustili su već na samom početku meča kada je Milson pogodio stativu posle dodavanja Pruceva.

Usledili su novi opasni napadi čete Vladana Milojevića, probao je i Điga nakon kornera Kange, a nedugo zatim priliku je propustio i Duarte koji je oprobao šut sa distance.

U tim trenucima posebno se istakao iskusni Goran Vukliš, čuvar mreže "Traktordžija" odbranio je udarac Pruceva, a šut Maksimovića sa gol-linije počistio je Bastaja.

Inicijativa Zvezde bila je sve jača, na drugoj strani pokušao je Jović čiji je udarac glavom završio preko gola, a otpor IMT-a slomio je Milson posle lepe akcije sa Dalsiom kada je savladao Vukliša u bliži ugao.

Među strelce je mogao da se upiše i Duarte, ali je Brazilac pogodio stativu, pa je Zvezda na poluvremenu stekla tek gol prednosti u odnosu na IMT.