Poluvreme - Zvezda ubedljivo vodi, Joveljić se upisao, gosti u neverici zbog penala

subota 05.05.2018.
20:51

Iako večeras bez podrške navijača, pred praznim tribinama, Zvezda je lako stigla do prednosti protiv Spartaka - 3:0

crvenazvezdafk.com

Zvezda je od prvog minuta vršila pritisak pred golom gostiju, prvu priliku propustio je Milan Rodić, ali se nije dugo čekalo na vođstvo domaćih. Već u šestom minutu meča Ben je asistirao Nemanji Radonjiću na desnoj strani, a ovaj levom nogom sa desetak metara savladao golmana Spartaka - 1:0.

Nedugo zatim još jedna stopostotna prilika za Radonjića, ponovo je bio jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali ovoga puta nije uspeo da ga savlada.

A onda, problematična situacija u 34. minutu, kada je sudija Bojan Nikolić pokazao na belu tačku posle jednog naizgled bezazlanog starta fudbalera Spartaka nad Račićem. Klupa gostiju odmah je skočila, protestujući zbog ove odluke, ali nije im to vredelo, sudija je imao drugačije viđenje ove situacije.

Loptu je na belu tačku stavio mladi napadač Zvezde Dejan Joveljić, prekomandovan iz redova omladinaca. Bio je precizan, pogodio za 2:0 i upisao svoj golgeterski prvenac u Superligi.

A da to ne bude sve u prvom poluvremenu, potrudio se Ben koji je na asistenciju Radonjića pobegao svojim čuvarima i uz malo sreće savladao golmana Lučića - 3:0.