Poraz "Čuke" na startu priprema

utorak 16.06.2015.
23:59

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u prvom kontrolnom meču koji su odigrali protiv Slovana u sklopu priprema za nastupajuću sezonu.

Osvajač nacionalnog Kupa odigrao je u utorak prvu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema koje "Brđani" sprovode u Austriji.

Slovan iz Bratislave savladao je Čukarički rezultatom 2:1 (0:0) nakon preokreta i dva brza gola koje su Slovaci postigli sredinom drugog dela igre.

Duel trećeplasiranih ekipa nacionalnih prvenstava Srbije i Slovačke odigran je po jako lošem terenu. Prvu priliku na utakmici "Brđani" su imali preko Bojića u 6. minutu ali je lopta završila preko prečke.

Protivnik je uzvratio u 15. minutu kada kapiten Slovana Marko Milinković biva neprecizan u situaciji "1 na 1" sa golmanom Petrićem.

Drugo poluvreme Čukarički je otvorio kako se samo poželeti može. Posle svega tri minuta igre u nastavku meča Nenad Mirosavljević demonstrira klsau udarcem sa 17 metara kojim pogađa mrežu Slovana.

Na žalost, beogradski crno-beli sredinom drugog dela primaju dva gola za samo dva minuta igre a strelci su bili Mesaroš u 65. a onda i Vitek u 67. minutu. Deset minuta pre kraja Zvrko je pogodio prečku što je bila poslednja prilika za "Brđane" da izbore remi.

"Očekivali smo da na pripremama igramo protiv dobrih ekipa. U prvom meču se pokazalo da će tako i biti. Slovan ima isti cilj kao i mi, igra uskoro u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i hoće uspeh. Mene radujee da smo odigrali veći deo utakmice dobro. U Austriji treniramo tek dva dana, a več smo odigrali prvi meč" rekao je nakon utakmice trener Čukaričkog Vladan Milojević.

Strateg Čukaričkog ocenio je da može da bude zadovoljan igrom svojih izabranika koje tek čekaju prava iskušenja, kako na pripremama, tako i u takmičarskim mečevima koji slede početkom jula.