četvrtak 21.04.2022.
21:03

Voždovac grabi ka Evropi.

Pedja Milosavljevic/Starsport

U poslednjoj utakmici 32. kola plej-ofa Super lige, Voždovac je večeras na svom terenu posle preokret savladao Vojvodinu sa 2:1.

Ovom pobedom ''Zmajevi'' su se na tabeli izjednačili sa Radničkim iz Niša i TSC-om na deobi od četvrtog do šestog meča, dok je Vojvodina sedma sa dva boda manje.

Na isteku prvih pola sata igre Vojvodina je povela iz jedanaesterca koji je i iznudio, i precizno izveo Veljko Simić - 0:1. Vođstvo gostiju nije dugo trajalo, Ivezić je izjednačio samo tri minuta kasnije kada je jednu odbijenu loptu prosledio u mrežu za 1:1.

Mogao je Voždovac do prreokreta u finišu poluvremena, stopostotnu priliku imao je Ajdinović koji je izašao potpuno sam ispred golmana Rockova, ali je čuvar mreže Vojvodine uspeo da odbrani taj šut.

Što je tada propustio Ajdinović, nadoknadio je Mijailović koji je u 58. minutu doveo ''Zmajeve'' u vođstvo od 2:1. Mijailović je natrčao na jednu odbijenu loptu i sa petnaestak metara snažnim udarcem pogodio desni ugao gola golmana Rockova.

Do kraja bez promene rezultata, domaći su uspeli da zadrže minimalnu prednost i osvoje velika tri boda.