subota 04.12.2021.
17:19

Ovo ulazi u konkurenciju za gol sezone!

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Danas je na programu samo jedna utakmica 19. kola Linglong Super lige Srbije, odigrana je na novosadskom ''Karađorđu'', gde je Proleter savladao ekipu Metalca rezultatom 1:0.

Gol odluke je postignut u 44. minutu i bez sumnje predstavlja jedan od njlepših golova od početka sezone u šampionatu Srbije.

Postigao ga je Stefan Tomović koji je primio loptu na desnoj strani terena posle izvedenog auta i na opšte iznenađenje se umesto centaršuta odlučio na udarac, iako je udaljenost od gola bila oko 30 metara. To je učinio na maestralan način, poslao je milimetarski preciznu parabolu koja je završila u desnom uglu gola golmana Savića.

U nastavku je Proleter zadržao minimalnu prednost i upisao sedmu pobedu, pa sada na sedmom mestu na tabeli ima 24 osvojena boda. Metalac je doživeo 11. poraz u sezoni i ostao je na 14. poziciji sa 16 osvojenih bodova.