Prvo šok u Kragujevcu, pa preokret Partizana (POLUVREME)

subota 11.09.2021.
16:50

"Crno-beli" ipak imaju prednost.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Nakon prvih 45 minuta meča u Kragujevcu, Partizan vodi protiv Radničkog sa 2:1 u okviru osmog kola Superlige Srbije.

Prvu priliku na meču propustio je Rikardo čiji je udarac Leković uspeo da odbrani, bio je i ofsajd, a kazna na drugoj strani brzo je usledila.

Probio je Aleksandar Varjačić po desnoj strani u osmom minutu, imao dovoljno prostora da uputi centaršut na koji je loše reagovao Saničanin koji je postigao autogol.

Krenuo je Partizan ofanzivnije od tog trenutka, ali Kragujevčani su sa lakoćom izlazili na kraj sa opasnim situacijama.

Sporan momenat dogodio se u 33. minutu kada su "crno-beli" tražili penal nakon što je lopta u kaznenom prostoru Kragujevčana pogodila u ruku jednog od defanzivaca domaće ekipe.

Ostraćanin nije reagovao, ali je Partizan pet minuta kasnije uspeo da poravna rezultat preko Miloša Jojića koji je postigao lep gol sa oko 20 metara.

Nakon toga, Partizan je preuzeo terensku incijativu što je donelo i totalni preokret gostiju. U 45. minut Filip Holender najbolje je reagovao u kaznenom prostoru i odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Zanimljiv susret na Čika Dači, treba očekivati još golova u Kragujevcu...