sreda 12.04.2023.
19:54

Vrlo važna pobeda za Surduličane.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Radnika savladali su Napredak u Surdulici rezultatom 1:0, u poslednjem 30. kolu regularnog dela sezone Superlige Srbije.

Oba tima će preostalih sedam kola odigrati u plej-aut fazi, Napredak je sa 31 bodom prilično bezbedan na desetoj poziciji, a Radnik je napravio krupan korak unapred u borbi za opstanak i sada sa 23 boda deli 14. mesto sa lučanskom Mladošću.

Delovalo je da Radnik nema nikakve šanse da se spasi ove sezone, ali dolaskom Slavoljuba Đorđevića na klupu i dovođenjem nekoliko veoma dobrih pojačanja, ovaj tim je zaređao sa dobrim rezultatima i vratio se u igru da i naredne sezone bude član elitnog ranga srpskog fudbala.

Duel u Surdulici rešio je Andrija Radulović, koji je u devetom minutu postigao fantastičan pogodak. Sa desne strane je zalomio u sredinu i onda uputio pravi projektil, koji je završio u samim rašljama, iza nemoćnog golmana Petrića.

Domaćin je i u nastavku bio bolji tim, a početkom drugog poluvremena je imao odličnu šansu, kada je Makarić pogodio prečku.