Rasplet za Evropu, u Kragujevcu nada, TSC ima najmanje šanse! Hoće li ostati bez Evrope posle tri godine?

Autor: Boris Jovanović
subota 24.05.2025.
14:12
Izvor: Sportske.net

Svako ima svoju računicu, zanimljivo poslednje kolo, traži se poslednji putnik za Evropu!

FK Radnički 1923 - Nenad Kotlajić
FK Radnički 1923 - Nenad Kotlajić

Povezane vesti

Sledi rasplet u srpskoj Superligi. Naravno, to se odnosi na plasman u Evropu, činjenica da OFK Beograd nije dobio licencu ih eliminiše iz trke letnje kvalifikacije, pa će i peti uhvatili kvalifikacije za Ligu Konferencija.

U najboljoj situaciji su Pazarci koji gostuju "Romantičarima", ovo gostovanje uzmite pod navodnicima jer "Romantičari" igraju u Zaječaru. Nisu bez šansi ni kragujevački Radnički i TSC Bačka Topola koji će se sudariti na "Čika Dači". To bi u slučaju povoljnih vesti iz Zaječara mogao da bude direktan duel.

Svakako da "Đavoli" žele ponovo u kvalifikacije, sa nadom da bi stigli dalje nego prošlog leta. Videćemo mogu li u foto-finišu Kragujevčani da stignu do LK, na radost brojnih navijača. Naravno, i Pazarci će učiniti sve da se domognu debitantskog nastupa u Evropi, a u najtežoj situaciji je TSC. Remi im ne igra (Radnički bi bio ispred i Pazaraca i Bačkotopolčana u slučaju da svi timovi imaju isti broj bodova, 51), jedini put za novo takmičenje u Evropi za AIK je pobeda u Kragujevcu, uz poraz Novog Pazara od OFK Beograda jedina šansa. 

Ako ne uđu u LK, biće to prvi put u poslednje tri godine da Bačka Topola neće gledati evropski fudbal. Podsetimo, ovaj klub je u ovoj deceniji uspeo da napravi ogroman iskorak, debitovali su u LE, u godini posle korone, ispali od Steaue, godinu dana kasnije Braga je bila prejaka, ali su zaigrali u grupnoj fazi LK i uzeli bod protiv Olimpijakosa. Ove sezone, sjajan rezultat, plej-of LE, posle neuspeha protiv Majabija, igrali su u Ligi Konferencija. U novom ligaškom sistemu, izborili su baraž, zauzvši 24. mesto, slavili su protiv Lugana i jermenske Noe, uzeli bod u Švajcarskoj Sent Galenu. Bili su klub iz Srbije koji je najduže potrajao u Evropi, ali nisu uspeli da prođu poljskog šampiona Jageloniju.

Tokom sezone, posle odlaska Lazetića, naslednik Klafurić nije dugo potrajao, Jovan Damjanović je stabilizovao ekipu, sada je na klupi Slavko Matić. On je radio u Tekstilcu, u par navrata u Pazaru, eto, ima zadatak da ipak donese Evropu.

U slučaju da TSC ne stigne do LK, priča se o novoj potrazi za trenerom. Prvo ime na listi želja je Dušan Kerkez, koji je prethodnih godina bio u bugarskom Botevu, a navodno pregovara sa Krakovijom. Pominju se i dva bivša Zvezdina kapitena, Luković i Milijaš. 

Može biti samo jedan, Novi Pazar, Radnički ili TSC, saznaćemo sutra. 

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke