Raspucani Štulić obradovao Lalatovića, Spartak nemoćan na Čairu!

ponedeljak 19.09.2022.
20:52

Fudbaleri Radničkog savladali su Spartak u Nišu rezultatom 3:0 u okviru 12. kola Super lige Srbije.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Susret je obeležio sjajni Nikola Štulić koji je sa dva gola praktično rešio pitanje pobednika na Čairu.

Radnički je zapretio prvi preko Dimića, na drugoj strani uzvratio je Bjelović, da bi u 34. minutu Nišlije povele posle sjajne kontre koju je u gol pretvorio Stefan Dimić.

Mogao je domaćin i do ubedljivijeg vođstva pre odlaska na odmor, ali je Cvetković posle centaršuta Petrova.

Na scenu je potom stupio Štulić, prvo je u 60. minutu prelepom završnicom na dodavanje Stojanovića savladao Manojlovića, a onda je u 78. minutu sa penala postavio i konačnih 3:0.

Vredi pomenuti i slobodan udarac Mesarovića koji je završio pored stative, zatim Krstića na drugoj strani koji je lobovao Stevanovića, ali je Jamkam uspeo da izbaci loptu praktično sa linije.

Na kraju, siguran trijumf ekipe Nenada Lalatovića koja se sada popela na 10. poziciju Super lige Srbije, dok je subotički Spartak 13. sa tri boda manje.