18:56

Istorijski uspeh kluba iz Bačke Topole, Čukarički uzalud dobio.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole danas su uspisali zlatne stranice istorije kluba pošto su i zvanično obezbedili drugo mesto u Super ligi Srbije.

Remijem na domaćem terenu protiv Vojvodine 1:1, TSC je obezbedio kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, nastavak meča u Bačkoj doneo nam je mnogo više uzbuđenja.

Igrao se 65. minut kada je Jeličić u sopstvenom kaznenom prostoru srušio Luku Ilića, sjajni vezista je samo minut kasnije preuzeo odgovornost i neodbranjivim udarcem sa bele tačke savladao Carevića.

Imala je Vojvodina spreman odgovor na to, Nikola Čumić iskoristio je grešku Cvetkovića, napravio pometnju u odbrani TSC-a i rutinski zatresao mrežu rivala u 77. minutu susreta.

Usledio je period velike strepnje za domaće navijače, ali tim Žarka Lazetića je izdržao do kraja i ostvario plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Istovremeno, Čukarički je odradio svoj "domaći zadatak" u nadi da će TSC izgubiti, pa je na domaćem terenu savladao Radnički iz Kragujevca sa 2:1.

Razigrao se bivši fudbaler Partizana Luka Stojanović sa dva gola u 15. i 21. minutu, dok je jedini gol za Kragujevčana delo Miloša Vidovića.

Mogla je Čuka i do ubedljivije pobede, ali je udarac Docića sa penala uspeo da ukroti Leković.

Kada je borba za evropska takmičenja u Srbiji, sve je jasno.

Crvena zvezda ide direktno u grupnu fazu Ligu šampiona, TSC ide u kvalifikacije za LŠ uz garanciju igranja grupne faze Lige Evrope, dok je Čukarički u kvalifikacijama za Ligu Evrope, uz zagarantovanu grupnu fazu Lige konferencija.

Partizan i Vojvodina će učestvovati u kvalifikacijama za Ligu konferencija.