17:54

Novi Pazar je praktično obezbedio opstanak, dok je Radnik sada već predaleko od opstanka.

fk-radnik.com

Samo čudo može spasiti Radnik.

Ekipa iz Surdulice do kraja mora zabeležiti sve pobede, a Javor sve poraze, kao i Železničar koji ne bi smeo da uzme više od 4 boda da bi Radnik opstao.

Jasno, praktično je nemoguće, pa je ovim porazom Radnik praktično ispao iz Super lige Srbije.

Bilo je ubedljivih 1:4.

Adešina je doveo goste u prednost u 25. minutu utakmice jer se najbolje snašao posle kornera, da bi šest minuta kasnije Srećković povisio na 0:2. Bojat je povisio na 0:3 golom u 61. minutu, da bi konačnih 0:4 bilo delo Srećkovića u 71. minutu.

Sve što je domaćin uspeo da uradi jeste da postigne počasni pogodak preko Borka Duronjića iz penala u 82. minutu. Zaslužili su domaći verovatno i više od ovoga na osnovu svega što su pokazali, ali nisu uspeli da zatresu još koji put mrežu gostiju koju je čuvao odlični Mirković.

Lazar Lukić na kraju nije čekao ni sekund nadoknade, odmah je svirao kraj ovog duela na stadionu u Surdulici.