subota 29.09.2018.
22:27

Drugo poluvreme znatno bolje od prvog, viđena su i dva prelepa gola.

Epa/Koča Sulejmanović

Fudbaleri Crvene zvezde večeras su savladaliu lučansku Mladostr sa 2:1 i učvrstili se na čelu tabele Superlige posle 10 odigranih mečeva.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo zanimljivih detalja.

Zvezda je u 12. minutu preko Simića uspela da zatrese mrežu gostiju, ali taj pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Do kraja tog dela igre pretili su Hajdin i Ebisilio u par navrata, pa Branko Jovičić u finišu poluvremena, dok je Mladost najbliža golu bila preko Markoskog.

A tek što je počelo drugo poluvreme, Zvezda je uspela da povede. Hajdin je oboren u kaznenom prostoru gostiju, što je sudija Vasić okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu, a precizan sa bele tačke bio je Džonatan Kafu - 1:0 od 49. minuta.

Lučance ovo nije pokolebalo, vrebali su svoje prilike iz kontri, a u 65. minutu Jevremović je prihvatio loptu u kaznenom prostoru Zvezde i iskosa sa leve strane poslao neodbranjiv projektil u Borjanovu mrežu - 1:1!

Ipak, Zvezda nije dozvolila da ovaj rezultat dugo ostane na snzi i samo tri minuta kasnije, novopečeni reprezentativac Srbije Branko Jovičić uzvraća na sličan način - još jedan prelep gol, snažan i precizan udarac sa 18-19 metara, pod prečku, za konačnih 2:1.

Mogla je Zvezda i do trećeg gola, Simić je nešto kasnije pogodio stativu, a odličnu priliku propustio je i Marko Marin.

Deveta pobeda Zvezde ove sezone, uz samo jedan remi u prvih 10 kola.