nedelja 09.06.2024.
17:30

Dovoljno mu je bilo i desetak minuta na terenu.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Nema odmora za Partizanovog krilnog napadača Ksandera Severinu koji je ovih dana sa reprezentacijom Kurasaa ostvario dve pobede na strartu druge faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Posle startnih 4:1 protiv Barbadosa, Kurasao je prošle noći kao gost savladao selekciju Arube sa 2:0, a konačan rezultat postavio je upravo severina.

On je priliku da zaigra dobio tek u 85. minutu meča, pri vođstvu svoje selekcije od 1:0, a rezultatska neizvesnost potrajala je do šestog minuta nadoknade vremena, kada je severina preciznim šutem iskosa sa leve strane pogodio mrežu i postavio konačan rezultat.

Kurasao je posle dva odigrana kola prvi u svojoj grupi iz koje će dve prvoplasirane selekcije izboriti plasman u završnu rundu kvalifikacija za Mundijal 2026.