nedelja 30.10.2022.
14:56

Tek u 17. kolu ekipa Radnika ostvarila prvu pobedu.

Starsportphoto ©

Današnji program u okviru 17. kola Super lige Srbije počeo je utakmicom u Surdulici, gde je domaći Radnik savladao ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 2:0.

Do prve pobede u tekućoj sezoni, ekipa novog trenera Sima Krunića došla je golovima u drugom poluvremenu.

Na vodeći gol se čekalo do 55. minuta, kada je na asistenciju Spasića mrežu golmana Maniojlovića zatresao Borko Duronjić - 1:0.

Najlepši potez ove utakmice izveo je Kunić koji je u 64. minutu fenomenalno reagovao na centaršut sa desne strane i bez skoka, sa zemlje udarcem glavom poslao neodbranjih udarac u gornji levi ugao gola golmana Manojlovića - 2:0 za Radnik.

Imao je i Spartak svoje šanse, pogotovo tokom prvog dela igre kada je bio bolji rival, ali ih nije iskoristio i imaće Subotičani za čim da žale posle ovog meča.

Radnik je i dalje poslednji sa samo osam osvojenih bodova, a Spartak je ostao na dvanaestoj poziciji sa 14 osvojenih bodova.