10:42

Tek je početak sezone, ali ako se po jutru dan poznaje...

fkradnicki.com/Nenad Kotlajić

U senci dešavanja na superligaškim terenima, juče je odigran i derbi petog kola Prve lige Srbije, meč između kragujevačkog Radničkog i Grafičara.

Domaći tim je bio bolji od Zvezdine filijale i na kraju slavio sa 3:1, što je Kragujevčanima četvrta pobeda u prvih pet kola i prenoćili su na čelu tabele. Tu bi mogli i da ostanu, ukoliko Kabel danas ne ostvari peti uzastopni trijumf, a od 16:30h Novosađani će dočekati ekipu IMT-a.

Utakmica je bila prilično sadržajna, a Radnički je poveo već u 16. minutu iz jedanaesterca koji je realizovao Varjačić, snažnim i preciznim udarcem sa bele tačke.

Prednost Radničkog duplirana je početkom drugog poluvremena, u 50. minutu, a u glavnim ulogama bili su - golmani. Najpre je golman Radničkog Lazar Raičević poslao dugu loptu pred kazneni prostor gostiju, čuvar mreže Grafičara Aleksandar Stanković je loše procenio tu loptu, istrčao je ''u prazno'', što na kraju koristi Ognjen Ilić i pogađa mrežu za 2:0.

Ipak, nije se Grafičar predavao, a veteran Nikola Mikić je svojim pogotkom u 65. minutu vratio goste u igru.

Novi problem za Radnički bilo je i isključenje Filipovića u 82. minutu, ali su domaći i sa igračem manje na terenu uspeli da u nadoknadi vremena uvećaju vođstvo i potvrde trijumf, golom Maksimovića.

Radnički 1923: Raičević, Varjačić, Dukić (od 46. Rađen), M. Vidović, Filipović, Kovačević, Ćirović, Avram (od 76. U. Vidović), Mirić, Ilić (od 65. Aleksijević), Nikodijević (od 84. Petrović).

RFK Grafičar: Stanković, Todorovski, Blagojević (od 46. Fićović), Mikić, Lukić, Matić (od 68. Odada), Vasiljević, Marjanović (od 53. Pobulić), Cvetković, Babić, Burmaz.

U prilogu sa YouTube kanala Radničkog su svi golovi iz Kragujevca, kao i kompletan izveštaj sa utakmice.