sreda 07.04.2021.
15:55

Pobeda "građevinara" za opstanak, šesti poraz Voše.

fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine izgubili su na gostovanju od ekipe Rada rezultatom 2:0 (0:0) u 30. kolu Super lige Srbije.

Dvostruki strelac za Rad bio je Andrija Кaluđerović u 48. i 52. minutu.

Sve je bilo rešeno na startu drugog poluvremena kada je najpre Dejan Zukić nespretno intervenisao u šesnaestercu i oborio igrača Rada, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Andrija Кaluđerović, za vođstvo Rada - 1:0.

U 52. minutu domaći su duplirali vođstvo posle lepe akcije, Lazarević je centrirao sa desnog boka, na pravom mestu je ponovo Кaluđerović koji lako pogađa sa peterca za 2:0.

Pokušao je Nenad Lalatović izmenama da prodrma svoju ekipu, uveo je Stojkovića, pa potom Kabića i Novevskog, ali je novosadski tim danas bio ispod svog nivoa.

Rad je do kraja uspeo da sačuva prednost i osvoji možda i ključne bodove u borbi za opstanak, dok je Vojvodina prepustila treću poziciju Čukaričkom koji sada ima bod više.