SL - Partizanova 11. u nizu, Urošević srušio hrabri Javor!

sreda 17.02.2021.
14:52

Veoma dobro izdanje Ivanjičana u drugom poluvremenu, ali nedovoljno za iznenađenje.

Partizan Twitter

Fudbaleri Partizana savladali su Javor u Ivanjici rezultatom 1:0 u okviru vanrednog 22. kola Superlige Srbije.

Vrlo brzo su gosti stigli do prednosti, igrao se 14. minut kada se Slobodan Urošević najbolje snašao u kaznenom prostoru Javora nakon kornera i savladao Lazovića.

Usledila je još bolja igra Partizana koji je pretio preko Asana, potom i Natha koji je imao veliku šansu da povisi prednost beogradskog tima, ali je Lazović odbranio njegov pokušaj.

Izraelac je nakon toga pogodio i prečku iz slobodnog udarca, a promene rezultata do kraja poluvremena nije bilo.

Zaigrao je Javor dosta bolje u nastavku meča, ali je Jović na drugoj strani imao zicer kada se još jednom istakao Lazović.

Nedugo zatim, zicer na drugoj strani, odlično je Tanko ušao u kazneni prostor odakle je pokušao da savlada Stojkovića koji je nogom odbranio taj pokušaj.

Nakon toga usledio je nešto mirniji ritam, mada je domaćin preuzeo rizik i inicijativu, na kraju bez uspeha.

Partizan je izvojevao tešku pobedu u Ivanjici što je 11. uzastopni trijumf za "crno-bele".

U drugom meču Superlige koji je počeo u isto vreme, fudbaleri Inđije savladali su Mladost na domaćem terenu golom Željka Dimitrova u 65. minutu sa penala.