subota 05.05.2018.
19:19

Odigrane sve utakmice 35. kola Superlige u plej-aut zoni.

Sportske.net

Ekipa beogradskog Rada sve je bliža opstanku u Superligi, pošto je danas upisala i drugu uzastopnu pobedu. Posle trijumfa nad Bačkom u prošlom kolu, ''Građevinari'' su danas kao gosti slavili u Čačku rezultatom 2:1.

Bogdan Mladenović je u 36. minutu doveo Rad u vođstvo, Džugurdić je u 43. izjednačio na 1:1, a pobedu Radu doneo je Vladimir Volkov u nadokdani vremena.

Za to vreme, Bačka je na svom terenu deklasirala Javor Matis sa 4:0 i tako ozbiljno ugrozila Ivanjičane u borbi za opstanak.

Bjeloš je u 10. minutu iz penala doveo Bačku u vođstvo, osam minuta kasnije prednost je duplirao Luka Mićić, a do poluvremena se u strelce upisao i Luka Luković u 38. minutu.

Gosti su u nastavku ostali bez isključenog Eliomara, a konačnih 4:0 postavio je Mićić, svojim drugim golom u 69. minutu.

Konačno, Radnik je u Surdulici, golovima Zlatanovića, oba puta iz penala, savladao ekipu Zemuna sa 2:1. Jedini gol za Zemunce postigao je Vukadinović u 53. minutu.