SL - Rad opstao, Dinamo u baražu!

nedelja 19.05.2019.
21:02

Rasplet u borbi za opstanak. "Građevinari" opstali, Dinamu šansa kroz baraž sa Inđijom.

Beta/Branislav Božić/Ev

Sve je stalo u poslednjih 90 minuta sezone kada je borba za opstanak u pitanju. Odluka je pala u Bačkoj Palanci i na Banjici.

Fudbaleri Rada remizirali su sa Zemunom 1:1 (0:1) i tako izborili opstanak u Super ligi, dok će Gornjovarošani naredne sezone igrati u Prvoj ligi Srbije.

Zajedno sa Zemunom u niži rang se seli i OFK Bačka koja je na svom terenu poražena rezultatom 1:0 (0:0) od strane vranjskog Dinama.

Šansu da se kroz baraž bore za opstanak u Super ligi Vranjanci su dobili zahvaljujući trijumfu na stadionu "Slavko Maletin Vava" koji je režirao Željko Dimitrov.

Dinamo će tako kroz dvomeč sa Inđijom pokušati da sačuva status superligaša. Prva utakmica igra se u Inđiji, a revanš u Vranju.

Mesta Zemuna i OFK Bačke u elitnom rangu takmičenja "popuniće" TSC iz Bačke Topole i Javor Matis.