sreda 06.03.2019.
21:06

Neće po dobru pamtiti navijači Vojvodine proslavu 105. rođendana. Sparak preokretom do čitavog plena na "Karađorđu".

Beta/Dragan Gojić/Ds

Superligaš iz Novog Sada obeležio je na večerašnjoj utakmici sa subotičkim Spartakom 105 godina postojanja, ali se rođendanska žurka završila neslavno.

Spartak je odneo čitav plen sa "Karađorđa", pošto je slavio rezultatom 2:1 (0:1) nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Domaćin je na isteku pola sata igre poveo golom povratnika Vuka Mitoševića. Bio je to prvi gol Novosađana u prolećnom delu sezone i nagoveštaj da bi Voša mogla i do prvih bodova.

Stvari su krenule nizbrdo u devetnaestom minutu nastavka utakmice. Stefan Milošević je asistirao, a štoper Dejan Kerkez pogodio za izjednačenje. Osam minuta kasnije Spartak dolazi do potpunog preokreta.

Veliku radost Spartaku, prvu u prolećnom delu sezone, doneo je Stefan Denković golom u 72. minutu utakmice.

Subotičani su tako zabeležili prvu pobedu ovoga proleća, dok je Vojvodina vezala četvrti poraz, pa će u poslednjih pet kola regularnog dela prvenstva morati da juri osmoplasirani Radnik kako bi izbegla doigravanje u plej-autu.

U sledećem kolu Vojvodina gostuje u Kruševcu, dok će Spartak ŽK ugostiti Radnik iz Surdulice.