Slava Afrike se već pronela na Crnom Moru, hoće li je Šerif nastaviti?

Autor: Aleksandar Golubović
petak 12.09.2025.
15:45
Izvor: Sportske.net

Nigerijci mu ostavili savršenu podlogu.

EPA/ANDREJ CUKIC
EPA/ANDREJ CUKIC

Povezane vesti

Senegalski golgeter Šerif Endiaje po svemu sudeći će nakon dve godine napustiti Crvenu zvezdu i otisnuti se se u turski Samsunspor gde se primećuje neobična pravilnost kada je reč o efikasnosti igrača zavisno iz koje afričke države dolaze.

U gradu na obali Crnog mora najviše stranaca dolazilo je iz Brazila i Nigerije, a upravo su sa 84 pogotka fudbaleri iz ove afričke zemlje osvetlali obraz državama sa "Crnog kontinenta".

Među Nigerijcima naročito efikasan bio je Ekigo Ehiosun, koji je na skoro 100 mečeva za Samsun postigao 23 pogotka.

Skoro upola mečeva manje bilo je potrebno njegovom sunarodniku Čiku Ofoedu da postigne 21 gol, a prilično efikasan bio Simon Zenke budući da 17 puta tresao protivničke mreže pre nego što je prešao u francuski Nansi.

Situacija je dijametralno suprotna sa Senegalcima budući da je Endiaje tek treći igrač iz ove afričke države koji je stigao u redove Samsuna.

Prethodno su to bili bivši Zvezdin štoper Ibrahim Gaj i njegov sunarodnik u odbrani Usman Edniaj, ali su njih dvojice zbirni postigli dva gola.

Sada stiže iz Zvezde Endiaj koji ima priliku da postane najefikasniji Senegalac u istoriji Samsuna. Neće mu biti teško...

☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷

Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na fudbal, kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.

Čitavu ponudu klađenja na fudbal i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke