subota 29.04.2023.
18:55

Prva pobeda Radničkog 1923 u plej-ofu.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Utakmicom na ''Džaizkoin areni'' počelo je 33. kolo Superlige Srbije, u plej-of zoni takmičenja.

Novi Pazar je dočekao ekipu Radničkog 1923, a bodove su odneli gosti iz Kragujevca koji su trijumfovali rezultatom 1:0.

Gol koji je rešio pitanje pobednika postignut je u 68. minutu, a strelac je bio Luka Zorić - 0:1. Radnički je tim golom iskoristio brojčanu prednost na terenu koju je stekao šest minuta ranije. Tada je drugi žuti karton dobio Danko Kiković u ekipi Novog Pazara, posle čega domaći nisu uspeli da pariraju gostima.

Veliku priliku da Radničkom duplira prednost i osigura pobedu imao je Vasilije Đurić koji je sa nekih desetak metara u 89. minutu meča pogodio prečku.

Naravno, ne žale Kragujevčani mnogo za tim promašajem, ostvarili su prvu pobedu u plej-ofu, ukupno jedanaestu ove sezone i sada imaju 41 bod na osmom mestu, a Pazarci su i dalje šesti sa devet bodova više. Ovo je, inače, četvrti uzastopni poraz ekipe Novog Pazara.