Slavlje u Kragujevcu, Vidosavljević srušio Nišlije na Čika Dači i doneo plej-of!

petak 07.04.2023.
16:59

Duel imenjaka pripao domaćinu.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U duelu imenjaka, Radnički iz Kragujevca savladao je istoimenu ekipu iz Niša rezultatom 1:0 u pretposlednjem kolu regularnog dela Super lige Srbije.

Golom Milutina Vidosavljevića u 50. minutu, Radnički iz Kragujevca obezbedio je plasman u plej-of.

Gosti su imali inicijativu na početku utakmice, te je pratio preko Pavlovića i Mesarovića, vremenom su se Kragujevčani oslobodili pritiska i propustili priliku da povedu posle preške Krajišnika.

Ključni detalj dogodio se u 50. minutu kada je Evandro probio po levoj strani i uposlio Milutina Vidosavljevića koji je doveo svoj tim u vođstvom sedmim golom u Super ligi Srbije ove sezone.

Nišlijama je posao otežalo i isključenje Varge pet minuta kasnije, krenuo je klub sa Čaira na sve ili ništa do kraja meča, međutim Radnički iz Kragujevca je sačuvao prednost i uspeo da se plasira u plej-of Super lige Srbije.

Šumadinci zauzimaju osmu poziciju sa 37 bodova, dok je niški Radnički 12. a 26.