ponedeljak 20.06.2022.
16:12

Kako vreme brzo prolazi...

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Najveći uspeh srpskog reprezentativnog fudbala ostvaren je pre tačno sedam godina, 20. juna 2015. na Novom Zelandu, kada je Srbija, maestralno vođena od strane selektora Veljka Paunovića, u finalu Svetskog U20 prvenstva savladala selekciju Brazila rezultatom 2:1, posle produžetaka.

Srbija je povela dvadeset minuta pre kraja golom Staniše Mandića, ali je Pereira doneo izjednačenje Brazilcima i ulazak u prodzužetke. Gol odluke postignut je u 118. minutu, bila je to nezaboravna akcija Ilić-Živković-Maksimović koji je pobegao defanzivcima Brazila, izbio sam ispred golmana i poslao loptu u mrežu za veliko slavlje čiji je vrhunac bio u Beogradu po povratku našeg tima, kada se ispred Skupštine okupilo oko 100.000 ljudi.

U prilogu je nekoliko fotografija sa ovog istorijskog slavlja.

Članovi ove zlatne generacije bili su: Predrag Rajković, Milan Gajić, Nemanja Antonov, Saša Zdjelar, Miloš Veljković, Nemanja Maksimović, Staniša Mandić, Mijat Gaćinović, Andrija Živković, Filip Manojlović, Stefan Milošević, Vukašin Jovanović, Miladin Stevanović, Marko Grujić, Radovan Pankov, Filip Janković, Stefan Ilić, braća Sergej i Vanja Milinković – Savić.