Banjac "lepoticom" ukrasio rapsodiju TSC-a na Banovom brdu, Bojović spasio Lučance!

subota 09.07.2022.
21:57

U terminu od 20 časova večeras su odigrane tri utakmice 1. kola Super lige Srbije.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

TSC iz Bačke Topole je sjajnim izdanje na Banovom brdom i trijumfom nad Čukaričkim sa 4:1 možda i najavio bolju sezonu od prethodne.

"Brđani" su u prvom poluvremenu imali više od igre, ali sve je poremetio pogodak Gorana Antonića u 35. minutu susreta.

Čukarički je sličnim tempom nastavio i u drugom poluvremenu, a takav im se pristup isplatio u 53. minutu kada je rezultat poravnao 18-godišnji Mihajlo Spasojević.

A onda - "blickrig" TSC-a u samo šest minuta.

Prvo je Nemanja Stojić u 55. minutu ponovo doveo goste u vođstvo, da bi Mihajlo Banjac fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u 61. minutu praktično rešio pitanje pobednika.

Posao Čuki je dodatno otežalo i isključenje Kovača, pa je domaćin meč okončao sa igračem manje.

Slobodan Stanojlović pogodio je u drugom minutu nadoknade vremena, da bi dva minuta kasnije gol Ratkova bio poništen zbog ofsajda.

U Lučanima nije bilo pobednika pošto su Mladost i Spartak iz Subotice odigrali nerešeno 1:1.

Gosti su poveli u 40. minutu golom Luke Bijelovića, a konačan rezultat postavio je najbolji strelac Super lige u istoriji Milan Bojović. u 70. minutu sa penala.