19:59

Istorijski uspeh tima iz Odžaka.

© 2023 Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka plasirali su se večeras u Superligu Srbije, prvi put u klupskoj istoriji, dugoj 105 godina!

Oni su u revanš-meču baraža remizirali protiv Javor Matisa u Ivanjici (1:1), što im je bilo dovoljno, s obzirom da su prvi meč dobili sa 1:0.

Posle prvog poluvremena bez golova, šok za domaće navijače usledio je početkom drugog, u 53. minutu kada su gosti iznudili jedanaesterac.

Siguran realizator sa bele tačke bio je Marković za 0:1 na semaforu i udvostručenu prednost iz prvog meča.

Od tog trenutka je Ivanjičanima ostalo da krenu na sve ili ništa, pokušavali su što pre da dođu bar do izjednačenja i finiš ovog meča učine neizvesnijim.

U tome su uspeli u 75. minutu utakmice, kada je Dukure sa oko 13-14 metara poslao loptu u donji desni ugao gola gostiju za 1:1.

Ali, nije to bilo dovoljno Javoru za opstanak, bio mu je potreban bar još jedan gol.

Vršili su domaći veliki pritisak, ali je i Tekstilac pretio iz kontri, pogotovo u nadoknadi vremena kada nisu iskoristili kontru četiri na dva da sve reše, ali do kraja Javor nije uspeo da ponovo pripreti, pa je slavlje gostiju moglo ubrzo da počne.